restaurants main market square krakow

restaurants main market square krakow

Smaczna restauracja z włoskim jedzeniem
Pragniesz smacznie zjeść? Spośród szerokich wariantów, które oferuje kuchnia europejska na dużą uwagę zasługuje włoska kuchnia. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że włoska kuchnia to kalejdoskop aromatów, kolorów i duża porcja składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie smaki

Naszym rodakom włoska restauracja, łączy się przede wszystkim z pizzą i makaronem i ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoskie dania to też takie przysmaki jak słodkie desery czy oliwki.

Klasyczne jedzenie włoskie

Makarony są podstawą kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wymyśleć składniki których nie da się dołączyć do tej potrawy. mięso sezonowane Kraków Owoce morza, różne rodzaje mięs, np. wołowe czy drobiowe oraz rożnorodne przyprawy, powodują, że makarony nie są w stanie się znudzić.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko z Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Dobra włoska pizza to niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie potrawy to coś więcej niż jedynie pizza i makaron. To też canelloni, tortellini, minestrone i szeroki wybór deserów – takich jak tiramisu czy zabaglione. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie skosztować wina czy dojrzałych serów- gorgonzoli, mozarelli oraz pecorino.
Zobacz film