Kraków – zwiększenie komunikacji oraz transportu

Kraków – zwiększenie komunikacji oraz transportu

Najważniejszym spośród największych problemów w lwiej części miast w Polsce jest stan dróg. Nasze miasta są nie zaadaptowane do tak ogromnego nasilenia ruchu, jaki pojawił się przez wzrost liczby aut na naszych drogach. Dlatego jedną z najważniejszych kierunków rozwoju jakie musi podjąć prawie każde województwo jest inwestycja w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Drogi i transport miejski to najważniejszy obszar, jaki pozwoli zwiększyć wygodę krakowian jak również usprawni integralność gospodarki Krakowa.

Na tle pozostałych gmin, nowe projekty komunikacyjne w grodzie Kraka silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w referendum wypowiedzieli się za budową metra, jednak przed tym jak metro powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową oraz drogi trzeba zainwestować sporo pieniędzy . Spośród bardziej istotnych inwestycji warto wymienić:
całkowicie elektryczną nitkę autobusową – jedyną w kraju,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju Kraków ma inwestycje w przynajmniej kilkanaście nowoczesnych połączeń pomiędzy już wybudowanymi drogami oraz remonty już powstałych tras tramwajowych i połączeń podmiejskich.
Krakowianie remontów nie znoszą – utrudnienia w poruszaniu się i dotarciu do biur przeszkadzają w codziennym życiu. Warto zaś mieć jasność tego, że bez napraw jakość dróg nie może być lepsza i by mieszkało się wygodniej, trzeba wytrwałości.Jacek Majchrowski opinie
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie tylko nowe linie komunikacji, jak również doskonalszej odporności nawierzchnia dróg, która będzie mocniejsza i wytrzymała. (jednym z przykładów może być odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Oczywiście, miasto potrzebuje dodatkowo kolejnych zmian i inwestycji, aby poruszało się po mieście wygodnie. Nie tylko samochodem, ale również tramwajami. Mimo to widać wyraźnie, że wszystko jest na najlepszej trasie do tego, by Krakusom żyło się tu naprawdę miło i przyjemnie.