jak się ćwiczy mięśnie kegla

jak się ćwiczy mięśnie kegla

Od jakiegoś czasu sporo mówi się o tym, że niemalże każda kobieta, niezależnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu narządów wewnętrznych. To naturalnie dzięki nim, można urodzić dziecko z łatwością i mniejszym bólem, jednocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Także po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, albowiem to naturalnie dzięki nim nie ma problemów z nietrzymaniem moczu.

mięśnie kegla a poród

Najczęściej mięśnie Kegla ćwiczą w związku z tym kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeśli pozostaną one prawidłowo wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez oczywisty poród oraz równocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają też panie, jakie rodziły dawno, jednak pojawiły się u nich problemy z nietrzymaniem moczu, z reguły wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Wolno je z prostotą zlokalizować w czasie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najlepiej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega tylko na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najodpowiedniej rozpocząć od pozycji leżącej, lecz z nieraz wolno także trenować w innych pozycjach. Trzeba napinać mięśnie przez parę sekund, a w następnej kolejności rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Wybitnie istotne jest to, żeby napinać wyłącznie mięśnie Kegla, a nie brzuch, czy pośladki. Przed skurczem trzeba wziąć głęboki wdech oraz powoli wypuszczać powietrze w trakcie rozluźniania mięśni. Najprawidłowiej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii powinno się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno zauważyć już nawet po sześciu tygodniach, mimo to należałoby ćwiczyć nadal, przynajmniej raz na dzień.
W aptekach oraz sklepach można obecnie kupić właściwe kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niezwykle wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że zapewniają fenomenalne rezultaty. Z takimi kulkami również trenuje się na zasadzie kurczenia oraz rozluźniania mięśni.
Panie, które regularnie trenują, przyznają że przyniosło to rezultat podczas porodu drogami natury oraz o wiele prędzej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich pań z łatwością eliminuje się też kłopot nietrzymania moczu. Większa część z nich wskazuje, że to naturalnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą również czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to również realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie ćwiczenia nie są wysiłkowe i nie zajmują wiele czasu, a można je wykonywać dosłownie wszędzie i o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.